Ekonomi

Almanya’da darbe girişimi planlayan zanlılar tutuklandı

Almanya İçişleri Bakanı Faeser, Welt am Sonntag gazetesine verdiği röportajda, 7 Aralık’ta darbe girişimi planladıkları iddiasıyla 25 zanlının gözaltına alındığına dikkat çekerek, Federal Savcılığın Almanya’da 54 kişi hakkında soruşturma yürüttüğünü bildirdi. bu bağlam.

Polisin yaptığı aramalarda silah, para ve altınların ele geçirildiğini belirten Faeser, şu ana kadar 400 bin euro, 50 kilo altın ve gümüşe el konulduğu bilgisini paylaştı.

“Sağlam duruşumuzu sürdüreceğiz”

Nancy Faeser, devamının geleceğine inandığını belirterek, “Devlet düşmanlarına karşı kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz” dedi. sözünü kullandı.

Faeser, burjuva olması gereken, zengin çevrelerde demokrasiyi hiçe sayarak radikalleşen, komplo teorileri ve devrimci fanteziler peşinde koşan, şiddetten çekinmeyen insanlar olduğunu bildiklerini söyledi.

Ne olmuştu?

7 Aralık’ta Alman Polisi, “İmparatorluk Vatandaşları” ideolojisine sahip bir grubun üyelerine yönelik operasyon düzenlemiş ve aralarında eski asker, polis ve hakimlerin de bulunduğu 25 kişi terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. ve silahlı bir darbe planlamak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu